Bize Ulaşın:444 36 50
Adres:13 Mart Mah. Şerit M.Remzi YERSEL Cad No:8 Artuklu/MARDİN

Tıbbi Birimler > Beyin ve Sinir Cerrahi

Beyin ve sinir cerrahisi veya nörocerrahi merkezi ve periferal sinir sistemi bozukluklarının mekanik müdahele yoluyla tedavisini yapan bir cerrahi uzmanlık dalıdır. Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü (Nöroşirurji) tıp ve teknolojideki yenilikler ile hızla gelişen ve buna paralel olarak teşhis ve tedavide iyi sonuçlar alınabilen bir bölümdür.

Hastanemizde beyin, omurga ve sinirlere yönelik tüm girişimleri gerçekleştirecek kapasitede bilgi, deneyim ve ekipman mevcuttur.

Omurga hastalıklarında özellikle bel-boyun ağrıları veya fıtıkları, omurilik kanal darlığı ve omurga tümörleri tedavi edilebilmekte; dünyada gelişen yeni cerrahi yöntemlerden (açık-kapalı, mikro cerrahi, omurga vidalama gibi tespit işlemleri, lazer ve nükleoplasti minimal invazif yöntemlerle) hangisinin size daha uygun ve zararsız olacağı, tecrübeli ve konusunda deneyimli uzman kadromuz tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır.

Çocuklarda beyin ve sinir cerrahisi ile ilgili doğumsal veya sonradan gelişen tüm hastalıkların her türlü tedavisi hastanemizde uygulanmaktadır.

Çeşitli kazalara bağlı olarak gelişebilen her türlü travmanın (kafa travması, omurga travması vs.) hızlı tanı, teşhis ve bakımı acil servis ve yoğun bakım ünitesi ile birlikte 24 saat boyunca koordineli çalışan beyin ve sinir cerrahisi bölümü tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Erişkin ve çocuklarda hidrosefali (kafada su toplanması), şant ve endoskopik ventrikülostomi ameliyatlarıyla tedavi edilebilmektedir. Periferik sinir hastalıkları, her türlü sinir tuzakları, basıları ve kesileri, transplantasyonları, sinir basısına bağlı ağrı ve uyuşmalar, çeşitli mikrocerrahi yöntemler( mikrovasküler dekompresyon ) kullanılarak tedavi edilmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde tüm acil ve selektif ameliyatlar yapılmaktadır.

Kafa travmalarına bağlı beyin kanamaları (epidural, akut ve kronik subdural hematomlar)
Kafa travmalarına bağlı çökme kırıkları
Torakal fıtık ameliyatları
Boyun fıtığı ameliyatı
Bel fıtığı ameliyatı
Tümör ameliyatları
Beyin tümörleri
Omurilik tümörleri ve kistleri, göz çukuru tümörleri
Çocukluk çağı beyin cerrahisi ameliyatları
Hidrosefali (şant Cerrahisi)
Meningosel, miyelosel (kese)
Gelişimsel beyin ve diğer omurilik anomalileri

Her Hakkı Saklıdır ©ÖZEL MARDİN PARK HASTANESİ 2018