Bize Ulaşın:444 36 50
Adres:13 Mart Mah. Şerit M.Remzi YERSEL Cad No:8 Artuklu/MARDİN

Tıbbi Birimler > Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hastanemiz çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Bilginin en yenisini Teknolojinin en ilerisini ilgi ve sevgi ile bütünleştirerek hastalarına sunmaktadır. Hastanemizde Yenidoğan’dan itibaren erişkin yaş grubuna (0-18yaş) kadar tüm hastalara 24 saat hizmet verilmektedir.

Amacımız bebekleri doğumdan itibaren hastalıklardan korumak, erken tanı ve tedavi yoluyla sağlıklarının iyileştirilmesidir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli uzmanlardan oluşan kadrosuyla, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarında, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Çocuğun sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik aylık gözlem yapılmaktadır. Bu kapsamda emzirme danışmanlığı verilmekte, büyüme izlenmekte, aşılama ve taramalar yapılmakta ve gerekli konularda aile eğitimi üzerinde durulmaktadır. 18 yaşına kadar olan çocukların hastalandıklarında ayaktan veya yatarak takip ve tedavileri, en uygun şartlarda ve hastanemizin konforlu ortamında yapılmaktadır. Geniş konsültan kadrosu ile hastalarımızın sağlıklarına kavuşturulması amaçlanmaktadır. Modern hasta odaları, özel eğitim görmüş tecrübeli çocuk ve yenidoğan hemşireleri ile her türlü çağdaş laboratuvar olanakları (biyokimya, mikrobiyoloji, radyoloji, kardiyoloji, endoskopi) sunulmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi Ailelerin en değerli varlıkları olan bebekler, doğar doğmaz deneyimli uzman ekip tarafından yaşamın ilk anından itibaren özenli bir bakım görmektedir. Yaşamın ilk ayını kapsayan yenidoğan dönemi, insan hayatının en önemli evresidir. Bu dönemin en iyi şekilde geçirilmesi bireyin ileride sağlıklı bir yaşam sürmesinde anahtar rol oynar.

Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi, bebeklerimize iyi bir başlangıç hazırlamak ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olmak, en kaliteli hizmeti en uygun şartlarda sunmak amacıyla hizmet vermektedir. 24 saat uzman hekimler yönetiminde hizmet verilen Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde; yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere en son teknikler ve dünyaca kabul edilmiş tedavi modelleriyle bakılmaktadır. Eğitimli hemşire kadrosu ile durumu ağır bebeklerimiz 24 saat birebir takip edilebilir.

Hastanemiz küçük hastalarına gerekli olan tüm tıbbi ve cerrahi hizmetleri sunar.

Her Hakkı Saklıdır ©ÖZEL MARDİN PARK HASTANESİ 2018