Bize Ulaşın:444 36 50
Adres:13 Mart Mah. Şerit M.Remzi YERSEL Cad No:8 Artuklu/MARDİN

Tıbbi Birimler > Üroloji

Üroloji servisinde kadın,erkek ve çocuk hastalarının böbrek , mesane ve idrar yollarının ameliyatları ile tıbbi tedavileri yapılmaktadır.Bu sistemlerin taş,iltihap,travma, ve tümörleri gibi rahatsızlıkların tedavisiyle birlikte sonda ve kateter uygulamaları da başarı ile gerçekleştirilmektedir.

PROSTAT HASTALIKLARI

Sık idrara çıkmak,gece kalkma,devamlı idrarı varmış gibi hissetmek ve idrar yaptıktan sonra tam olarak rahatlamama gibi şikayetler prostat hastalıklarının belirtileridir.Bu tür şikayetleri Olan 45 yaş üstü erkekler mutlaka bir üroloji uzmanına muayene olmalıdır.Prostat büyümesinin ilaçla tedavisi yapılabildiği gibi kapalı (TUR) veya açık ameliyatlarıda yapılmaktadır.Kapalı sistem operasyon sonrası hastanede kalış süresi yaklaşık 2 gündür.

BÖBREK HASTALIKLARI

Böbrek bölgesinde veya kasığınızda uzun süredir olan aralıklı ağrılar ve ailenizde taş hastalığı hikayesi varsa idrar yolları ultrasonografisi veya spiral tomografi çektirmeniz olası taş rahatsızlığı açısından erken tanıda faydalı olacaktır.

TAŞI OLUŞTURAN SEBEPLER NELERDİR

İdrar yolu enfeksiyonları
Böbrekteki yapısal bozukluklar
Beslenme alışkanlıkları
Yetersiz sıvı alımı
Sıcak iklim kuşağında yaşamak
Genetik faktörler gibi 

CİNSEL HASTALIKLAR

İdrar yolundan kendiliğinden bir akıntı,yanma-kaşıntı oluyorsa ve cinsel temas sonrasında (3 gün-1 ay) bu olay ortaya çıktı ise gonore (bel soğukluğu),üretrit gibi cinsel yolla geçen akıntılı hastalıklardan birine yakalanmış olunabilir.Mutlaka bir üroloji hekimine başvurmalıdır.

ERKEK KISIRLIĞI

En az bir yıl korunmasız cinsel ilişkiye rağmen çocuğu olmayan çiftler kısırlık (infertilite) araştırması için üroloji ve jinekoloji kliniğine başvurmalıdır.Sperm incelemesi sonucu,sperm yetersizliği ya da yokluğu bulunan hastaların tedavileri kliniğimiz tarafından başarı ile yapılmaktadır.

KADIN ÜROLOJİSİ

Belli yaştan sonra çeşitli nedenlerden dolayı idrar kaçırma ( inkontinans)olabilir ve bunların tiplerine göre medikal veya cerrahi tedavisi yapılabilir.Ameliyat ile mesane boynu süspansiyonu,geliştirilmiş teknikler ve hazırlanmış olan özel bantlarla yapılan müdahaleler ile operasyon çok kısa sürmektedir.Sonrasında hastanın doğal bir şekilde idrar yapma kontrolü yapılarak ertesi gün taburcu edilmektedir.

Böylece minimal bir müdahale ile maksimum sonuçlar alınmaktadır ve hastaların tamamen iyleşmesi sağlanmaktadır.

Her Hakkı Saklıdır ©ÖZEL MARDİN PARK HASTANESİ 2018