Bize Ulaşın:444 36 50
Adres:13 Mart Mah. Şerit M.Remzi YERSEL Cad No:8 Artuklu/MARDİN

Tıbbi Birimler > Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hastanenin en önemli bölümlerinden olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, modern yapısıyla jinekolojik ve obstetrik girişimler konusunda dünya standartlarında, çağdaş ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Modern tıbbın gerektirdiği tüm işlemler ve operasyonlar titizlikle gerçekleştirilir. Multidisipliner yaklaşımla problemlerinize daha etkili ve çabuk çözüm bulabilirsiniz.

Gebelik, riskli gebelikler ve doğum hizmeti günümüzün en gelişmiş teknolojik imkanları eşliğinde uygulanmaktadır.

Tam donanımlı ameliyathane şartları sayesinde sezeryan ile doğum, bölgesel anestezi ile ağrısız doğum ve sezeryan imkanları seçenekler arasındadır. Doğum ve sezeryan hizmeti, 24 saat boyunca uzman doktorlarca gerçekleştirilir. Doğum ve operasyon sonrası sağlığınız ve konforunuz düşünülerek yapılmış ferah, aydınlık, sıcak ve kaliteli bir ortamda hizmet alabilirsiniz.

Fetuste tespit edilebilecek anomali ve problemler, biyokimyasal tetkiklerin yanında bölümümüzde var olan, 4 boyutlu ultrasonografi cihazları ile tanınabilmektedir. Riskli gebeliklerin takibi ve doğumu da deneyimli kadromuzun desteği ve gözetiminde yapılmaktadır.

Son yıllarda oldukça güncelleşmiş bir konu olan menopoz da, yine uzman bir ekip tarafından değerlendirilerek, menopozun yıpratıcı etkileri önlenmektedir. Menopoz ve ilişkili sorunlar konusunda da her türlü tetkik, tanı ve tedavi imkanları bu özel sürecin gerekleri göz önünde tutularak hastalarımızın hayat kalitesini arttırmak amacıyla yerine getirilmektedir.

Hastane bünyesinde bulunan rutin mamografi bu grup hastaların izleniminde önemli bir yer tutmaktadır. Hastanemiz bünyesinde bulunan patoloji bölümüyle rahim ağzı kanser taramaları (pap_smear) ve tüm biyopsiler titizlikle değerlendirilir. Tüm rahim ve yumurtalık operasyonları açık veya laparoskopik cerrahiyle yapılabilir.

Özellikle bölgemizde sıkça rastlanan sorunlardan biri de fazla sayıda yapılan doğumların sonucunda destek dokunun zayıflamasına bağlı gelişen üriner inkontinans (idrar kaçırma)’tır. Hastanemiz bünyesinde idrar kaçırma nedenleri araştırılarak gerekli cerrahi ve medikal prosedürler uygulanabilmektedir.

Bölümümüzde Verilen Hizmetler

Kadın hastalıkları muayenesi
Gebe muayenesi
Doğum sonrası kontrol muayenesi
Ultrasonografi
Gebelerin ultrasonografik incelemeleri
Gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri
Gebelere uygulanan testler (İkili Test, üçlü Test, Ayrıntılı Ultrasonografi )
Doğum/Sezeryan
Pap test (servikal yayma)
Servikal Kolposkopi ve biyopsiler
Endometriyal biyopsi
Tanısal ve Operatif Laparoskopi
Tanısal ve Operatif Histeroskopi
Histerosalpingografi (HSG)
Rahim içi araç (RİA) takılması
Günlük cerrahi işlemler

Her Hakkı Saklıdır ©ÖZEL MARDİN PARK HASTANESİ 2018